Učebné odbory

6456 H kaderník

Kaderník – je kvalifikovaný pracovník, ktorý vykonáva pracovné postupy v oblasti účesovej tvorby, so znalosťami o kaderníckych materiáloch na vlasy a vlasovú pokožku, funkciami pracovného náradia a pomôcok, prístrojov a zariadení.

Trojročný učebný odbor končiaci záverečnou skúškou. Po vykonaní tejto skúšky absolvent získa výučný list. Po skončení štúdia je možné pokračovať v našej škole v nadstavbovom štúdiu vlasová kozmetika, ktoré končí maturitnou skúškou.
 Naučíte sa:
 Módne strihy.
Povrchovú a hĺbkovú regeneráciu vlasov.
Farbiť vlasy rôznymi odleskami.
Melírovanie a preparáciu vlasov.
Aplikovať stylingové prípravky.
Tvoriť účesy podľa PC programov.
Základy ekonomických činností súvisiacich s prevádzkou kaderníckych  zariadení, prijímať objednávky, inkasovať platby a pracovať s pokladnicou.
Pracovať s výpočtovou technikou.
Základnú komunikáciu so zákazníkmi v anglickom alebo nemeckom jazyku.
 Škola ponúka:
 Odborný výcvik v dvoch vlastných kaderníckych zariadeniach pod vedením skúsených majstrov odbornej výchovy.
Odborné školenia svetových stylingových vlasových firiem, prax s výrobkami firiem SCHWARZKOPF, L´OREAL, WELLA.
Účasť na súťažiach, výstavách a veľtrhoch.
 Uplatnenie absolventa:
 Ako odborný zamestnanec kaderníctva, v živnostenských zariadeniach, zamestnanec firiem zaoberajúci sa výrobkami vlasovej kozmetiky, môžete viesť vlastný kadernícky salón.