Učebné odbory

6444 H čašník, servírka

6444 H  čašník, servírka

Čašník, servírka – je kvalifikovaný pracovník, zodpovedný za servis jedál a nápojov a obsluhu hostí.  Trojročný učebný odbor končiaci záverečnou skúškou. Po vykonaní záverečnej skúšky absolvent získa výučný list. Po úspešnom ukončení štúdia je možné pokračovať v našej škole v nadstavbovom štúdiu 6421 4 spoločné stravovanie, ktoré končí maturitnou skúškou.

Naučíte sa:
Pripravovať a aranžovať miestnosti a slávnostné prestierania.
Prijímať a uvádzať hostí, poskytovať rady pri výbere pokrmov a nápojov.
Servírovať a vydávať pokrmy a nápoje, zložitú obsluhu pri slávnostných   príležitostiach.
Dokončievať prípravu jedál pri stole (flambovanie, tranšírovanie atď.).
Základy barmanstva a pripravovať miešané nápoje.
Pripravovať akcie.
Základy ekonomických činností súvisiacich s prevádzkou stravovacích zariadení, prijímať objednávky, inkasovať platby a pracovať s pokladnicou.
Pracovať s výpočtovou technikou.
Základnú komunikáciu so zákazníkmi v anglickom alebo nemeckom jazyku.

Škola ponúka:
 Odborný výcvik v dvoch vlastných reštauračných prevádzkach pod vedením skúsených majstrov odbornej výchovy.
Barmanské  a  baristické kurzy.

Uplatnenie absolventa:
Učebný odbor pripravuje absolventov na výkon povolania čašník, servírka, ktorí sa uplatnia v službách ako zamestnanci reštaurácií, hotelov a ostatných zariadení spoločného stravovania a cestovného ruchu u nás i v zahraničí.