6463 kozmetik - vizážista

Denné štúdium:  určené pre chlapcov a dievčatá

Poskytnuté vzdelanie: úplné stredné odborné vzdelanie ISCED  3A,

Spôsob ukončenia prípravy: maturitná skúška

Doklad o vzdelaní: maturitné vysvedčenie

Pre všetkých, ktorí majú cit pre krásu a jemnosť..

Vyučujú sa 2 cudzie jazyky – z troch možných : ANJ, NEJ

Odborná prax –    v novo vybavenom modernom kozmetickom salóne na - 1.-2. r. jeden deň v týždni, 3.-4. r. dva dni v týždni

-možnosť absolvovať povinnú odbornú prax v zahraničí vrámci projektu ERAZMUS +.

Vybavenie: moderné multifunkčné prístroje, ktoré sú určené  napr. na bezihlovú mezoterapiu, tvárovú rádiofrekvenciu, čistenie pokožky ultrazvukovou metódou, či anticelulitídovú masáž celého tela a mnohé ďalšie.

Vzdelávanie :

- zručnosť v použití najmodernejších prístrojov na báze lasera, ultrazvuku a  radiofrekvencie

- zvládnutie odbornej terminológie, získanie poznatkov o diagnostike pleti a spôsobe jej ošetrenia, získanie vedomostí o kozmetických materiáloch, ich zložení a použití, o typológii tváre, optickom pôsobení farieb pri líčení a korekciách tváre.

Obsahom vzdelávania sú všeobecnovzdelávacie predmety, cudzí jazyk a odborné predmety - kozmetika, zdravoveda, estetika a vizáž, materiály a odborná prax. Žiaci sa naučia prakticky povrchové a hĺbkové čistenie pleti, masáže tváre, krku a dekoltu, prikladanie masiek, farbenie rias, obočia, depilácie, peeling, manikúru a pedikúru, základy vizážistiky a nechtovú modeláž. Súčasťou odbornej praxe je zoznámenie sa s prístrojovou kozmetikou a základmi účesovej tvorby. Na tých naj... čakajú rôzne súťaže domáceho aj medzinárodného charakteru, ale i možnosť absolvovať počas a akreditované kurzy : nechtový dizajn, pedikúra, vizáž, 3D mihalnice, a iné.

Absolvent : je kvalifikovaný odborník so širokým odborným profilom a primeraným všeobecným vzdelaním, schopný vykonávať odborné činnosti súvisiace s kozmetickými službami. Uplatnenie v súkromných a štátnych podnikoch a organizáciách, podnikoch prevádzkových služieb, osobných služieb, beauty služieb, ako radový pracovník (zamestnanec kozmetických zariadení, maskér pre film, divadlo, televíziu a reklamu), manažér strednej úrovne alebo sa môže uplatniť ako súkromný podnikateľ.